/public/cache_sk/9/8/e/0/1/98e01f7d3d865d2361cd32cc8be60740c86ad982-20200918134307.jpg

Vedecké poznatky o Idealbody

Chudni múdro!

Možno je to fráza, ale je pravda: dávnejšie nebolo toľko obéznych ľudí ako dnes. Zlé stravovacie návyky, nedostatok pohybu, nezdravá životospráva. Buďte výnimkou!

Ako funguje pocit hladu?

Pre ľudí dávnych čias bolo prirodzené, že jedli vtedy, ako boli hladní - samozrejme keď mali čo jesť. Keď sa človek nasýtil, prestal ďalej jesť. Takto to funguje aj v súčasnosti u prírodných národov a u tých, ktorí počúvajú, čo im hovorí telo.

Pocit hladu a sýtosti sú riadené hormónmi

Hlad a sýtosť sa prejavuje v mozgu ako stav aktuálnej rovnováhy z hľadiska energie a živín, resp. ako stav ich nedostatku (tzn. ste hladný), či dostatočného množstva (tzn. ste nasýtený). Množstvo hormónu leptínu produkovanej tukovými bunkami ukazuje, že ktorá informácia bola práve vysielaná do mozgu.

Takýmto „elegantným“ spôsobom sa Vaše telo dostáva do ideálneho stavu, v ktorom sa vytvorí rovnováha medzi príjmom a nárokom na živiny. Stav „nedostatku“ a „sýtosti“ vytvárajú harmonickú jednotu. Vplyvom toho budete jesť toľko a až dovtedy, kým jeden zo signalizačných systémov nezačne biť na poplach, čiže naznačuje potrebu ďalších kalórií.
Význam tejto „vrchnosti“ prežitia sa prejavuje vtedy, keď nastane pocit hladu. Vtedy sa „nedostatok“ a „sýtosť“, tzn. centrum a periférie sa dostanú ďaleko od seba a v organizme vznikne napätie. Telo naplní stres. 
To znamená, že ak držíte drastickú diétu - a v prípade väčšiny odtučňovacích kúr ide o takýto spôsob diéty -, tak rovnováha sa okamžite prevráti a v organizme sa vyskytuje silný stres. Zdravé fungovanie systému bude vážne narušené. Budete pociťovať počas diéty napätie, a preto je následný jojo efekt zaručený. 
 

Dobre si zapamätajte: nestačí na úspech, že budete jesť menej, ak neviete, ako regulovať fungovanie tukových zásob.

Záruky prežitia

V poradí dôležitosti sú to nasledovné:

 • Tukové zásoby: regulátor metabolizmu, energetické riadiace centrum tela - je to najdôležitejšia záruka prežitia.
 • Štítna žľaza: vnútorné „vykurovacie teleso“, centrálny regulátor látkovej výmeny.
 • Svalstvo: slúži ako „zásobáreň“ k rýchlemu uspokojeniu energetických potrieb tela.
 • Bielkoviny: Organizmus funguje dobre vtedy, ak dostane bielkoviny, sacharidy a tuky v adekvátnom pomere. Najdôležitejší z nich sú bielkoviny, veď bez nich je telo nefunkčné a ich nedostatok môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Prehliadnite, s akými následkami musíte rátať, ak nezabezpečíte svojmu organizmu dostatočné množstvo bielkovín:

1.    V prípade nedostatku bielkovín telo odčerpá bielkoviny zo svalov, najprv zo srdcového svalu.
2.   Látková výmena sa spomaľuje, fungovanie štítnej žľazy sa znižuje, a tak tukové zásoby na dlhú dobu zostanú stabilné.
3.    Organizmus v takejto situácii vysiela signál hladu, čiže môže Vás zavaliť pocit silného nutkania jesť. Následkom toho je samozrejme ďalšie nahromadenie tukových vankúšikov.

IdealBody®
 

 • Bielkoviny sú najdôležitejším stavebným materiálom pre telo. 18-20% svalov tvoria bielkoviny.
 • Vo väzive sa nachádzajú dve dôležité flexibilné bielkoviny: kolagén a elastín. 
 • Bielkoviny zohrávajú ústrednú rolu aj v transporte kyslíka a kysličníka uhličitého: kyslík sa viaže v pľúcach na hemoglobín, a myoglobín ho uskladňuje vo svaloch.
 • Enzýmy sú bez výnimky bielkoviny, ktoré naštartujú, respektíve špecificky urýchľujú chemické procesy v organizme.
 • Aj časť našich hormónov tvoria bielkoviny (inzulín, adrenalín, pohlavné hormóny, tyroxín atď.).
 • Aj mnohé biologicky aktívne látky sú bielkovinového charakteru (napr. hystamín, ktorý je zápalovým mediátorom, alebo neurotransmitery, dopamín a serotonín).
 • Protilátky (antigény) sú také bielkovinové molekuly, ktoré produkuje Váš imunitný systém v záujme toho, aby identifikoval a paralyzoval cudzie látky, ktoré sa dostali do organizmu.
 • V regulácii osmotického krvného tlaku a uskladňovaní aminokyselín zohrávajú úlohu z krvných bielkovín albumíny. Globulíny sú zas nevyhnutné pri udržiavaní obranyschopnosti organizmu a imunity, kým bez fybrinogénu nedôjde k zrážaniu krvi.
 • Bielkoviny sú stavebnými materiálmi bunkových jadier, mitochondrií, ribozómov - a čiastočne aj bunkových membrán.
 • Keďže bielkoviny sa vo vodnom roztoku správajú ako anióny, majú dôležitú funkciu pri udržiavaní acidobázickej rovnováhy nášho organizmu.

Chudnite pomocou vedecky dokázaných faktov

Podľa hore uvedených, ak chcete schudnúť, najlepšie je zvoliť si niektorú z bielkovinových diét, napr. metódu Idealbody. Môžete rátať s tým, že touto metódou zostane hladina inzulínu v norme, pričom vďaka vysokého príjmu bielkovín sa nemusíte obávať straty svalovej hmoty. A nemusíte sa báť ani toho, že Vás bude trápiť vlčí hlad. Metabolizmus sa nespomaľuje, keďže funkcia štítnej žľazy bude vyhovujúca.

Pri aplikovaní diéty Idealbody® nestratíte zo svojej svalovej hmoty a ani organizmus nevysuší. Stratíte iba jedno: tuk. Samozrejme iba bielkovina nebude dostatočnou stravou, v záujme dosiahnutia čo najlepšieho výsledku musíte brať aj výživové doplnky, a tak budete dokonale chránený pred škodlivými vplyvmi voľných radikálov.

Diéty Idealbody je metóda, ktorú je možné úplne šiť na mieru. 
Spoznajte naše programy a vyberte si ten, ktorý Vám najlepšie vyhovuje!

IdealBody®

Akcie a typy vo Vašej doručenej pošte

Objednajte online!
Objednajte online! webshop

Vlastníte internetový obchod, fitnes štúdio, drogériu alebo máte obchod s reform potravinami a biopotravinami?

Hľadáme nových obchodných partnerov. Kontaktujte nás na info@idealbody.sk a čoskoro sa vám ozveme!