Recepty

Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím! 
 

Prísady (na 4 porcie):IdealBody®

50 g sušených datlí (hmotnosť s kôstkami) 
100 ml 1,5% mlieka 
250 g nízkotučného tvarohu 
2 vajcia 
1 čajová lyžička vanilkovej arómy 
50 g ovsenej múky 
50 g celozrnnej pšeničnej múky 
40 g (4 porcie) kolagénu 
1/4 vrecúška prášku do pečiva 
štipka jedlej sódy 
30 g kokosového oleja na pečenie 
150 g gréckeho jogurtu 
100 g čučoriedok 

Datle na 10-15 minút namočíme do horúcej vody, potom ich dôkladne vyžmýkame a vložíme do mixéra alebo sekáčika. Pridáme mlieko a zmes mixujeme do homogénnej konzistencie. 

Tvaroh rozdrvíme, pridáme vajcia, vanilku, dva druhy múky, kolagén, prášok do pečiva a sódu bikarbónu. Pridáme zmes datlí a mlieka a všetko vymiešame do hladka, aby sme získali hustú hmotu. 

Na panvici rozpustite časť kokosového oleja. Následne naň pridáme kopcovitými polievkovými lyžicami malé kopčeky, uhladíme ich zadnou stranou lyžice a pečieme na miernom stupni. (Odporúčame pomalé pečenie, aby sa vnútro dobre prepieklo, ale zvonka sa nepripálilo. Palacinky sa ľahko obracajú širokou špachtľou. Ak zmes počas pečenia zhustne, môžete ju zriediť trochou vody.) Rovnakým spôsobom upečte aj ostatné palacinky, pričom na panvicu pridávajte kokosový olej. 

Hotové palacinky podávame s gréckym jogurtom a umytými čučoriedkami. 


Tip: 

Sladkosť palaciniek zabezpečujú datle a malinový kolagén. Ak chcete mať aj polevu sladšiu, vmiešajte do gréckeho jogurtu erytrit alebo vanilkový erytrit. 

Čas prípravy: 30 minút 
Energia/porcia: 386 kcal 
Obsah sacharidov/porcia: 31,6 g 
 


 

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!