Úspešný príbeh

Touto zmenou som manželovi vyrazila dych

IdealBody®

Autor článku:

IdealBody®

 

Podobne ako mnohým iným, ani Anite neprospeli dôsledky epidémie. Blízkosť chladničky, sedavá každodenná rutina mali svoj účinok. Ale keď sa jej už ani do obchodu nechcelo, rozhodla sa: takto to už ďalej nejde.

Mala som pocit, že sa na mňa všetci pozerajú

Mnohí z vás sa pravdepodobne spoznajú, keď poviem, že obdobie koronavírusu neprospelo mojej váhe. Zatvorenosť, nedostatok pohybu, blízkosť chladničky, to všetko spolu spôsobilo priberanie na váhe a už som sa sama sebe nepáčila. Po nejakom čase, keď som mala 83 kíl, som už nemohla nosiť pekné oblečenie, ani som sa veľmi nepozerala do zrkadla. 
Keď sa obmedzenia uvoľnili, uvedomila som si, že ide o skutočný problém, a hoci som mohla ísť kamkoľvek, stále sa mi nechcelo. Mala som pocit, že ma budú všetci sledovať, preto ako vyzerám. A keď sa vám už nechce chodiť ani do pekárne, prišiel čas na zmenu. 
 

Nebrala som to ako diétu

Keď som sa rozhodla, že musím niečo urobiť, vyskúšala som niekoľko rôznych diét, ale nemala som dobré skúsenosti. Tieto pokusy boli neúspešné, buď som omdlievala z toho, že som jedla príliš málo, alebo mi stúpal cholesterol. Tak či onak, moje telo mi dávalo najavo, že to, čo robím, nie je zdravé. 
Keď som narazila na IdealBody, veľmi sa mi páčilo, že som nemusela variť podľa zložitých receptov a že koktejly boli jednoduché na prípravu a zároveň rozmanité. Aj keď som ich pila celý deň, necítila som sa slabá ani som nezlyhávala, čo mi uľahčilo držanie diéty. V skutočnosti som to nikdy nepovažovala za diétu, pretože koktejl je plnohodnotným jedlom. Povedala som si, že jem, len inak ako ostatní. Mám šťastie, pretože moja rodina mi bola neustále oporou, nejedli predo mnou nič, čo som nemala dovolené, takže bolo ľahké dodržiavať pravidlá.
 

Cieľ: motivačná sukňa

Na začiatku svojej diéty som si stanovila cieľ 59-60 kg ako ideálnu váhu. Nechcela som ísť pod ňu, pretože to je váha, pri ktorej som zdravá, ale nie príliš štíhla. Myslím si, že žena by mala zostať ženská. 

Keď som začínala, vyložila som si fotku z roku 2017, na ktorej je aj moja dcéra a povedala som si: toto je sukňa, ktorú chcem nosiť. Nestanovila som si časový rámec na dosiahnutie tohto cieľa, jednoducho som to chcela robiť podľa svojich možností. 
 

Moja dcéra mi vrátila nohavice

Na začiatku diéty som tiež vytiahla svoje staré oblečenie, staré džínsy, a rozdelila som ich do troch skupín podľa toho, ktoré by som si mohla čoskoro obliecť. Keď sa chudnutie prejavilo, vyskúšala som si oblečenie z prvej skupiny: ešte som ich nemohla zapnúť na zipse, ale to nevadí, už som sa aspoň do nich dostala. Neskôr, keď mi už bolo toto oblečenie veľké, odložila som ich a prešla ďalšiu skupinu. Najlepšie však bolo, keď mi dcéra vrátila staré nohavice, pretože teraz mi už sedeli aj tie. Nové oblečenie som si ešte ani nekupovala, pretože vlastne aj toto bolo nové, kedže mi predtým nesedelo. Navyše chcem schudnúť ešte ďalších 5 kíl, takže s nákupom oblečenia ešte chvíľu počkám.

Môj manžel nemal slov

Veľmi skoro po začatí diéty som dostala prvú pozitívnu spätnú väzbu, ktorá absolútne potvrdila, že som na správnej ceste. Po schudnutí prvých pár kíl mi študenti povedali, že moja tvár je štíhlejšia. Bola som v obchode a tam všimli si, že som schudla niekoľko kíl. Kamkoľvek som išla, účtovníčka, známi, sa ma pýtali, ako som to dokázala. 
Najlepšiu spätnú väzbu som však dostala od svojho manžela. Pohľad na jeho tvár, keď som vyšla z fotenia... sedel na gauči, uvidel ma a vyrazila som mu dych. Aj predtým som bola šťastná, pretože môj rodinný život je skvelý, ale teraz je celý môj život ešte dokonalejší.
 

Ľutujem len to, že som túto diétu nespoznala pred 10 rokmi

Táto koktejlová diéta sa mi tak osvedčila, že IdealBody je stále súčasťou môjho života. Som presvedčená, že dosiahnuté výsledky si udržím, ale aj keby sa mi pár kíl vrátilo, nič sa mi nestane. Mám so sebou svoj koktejl a vždy si ho môžem dať, keď potrebujem. Samozrejme, dávam si pozor na to, čo a kedy jem, ale neodopieram si nič chutné. Stále rada jem, ale viem, že ak si dám tento koktejl na večeru neskoro popoludní, nenarobím s tým veľa škody. Na večeru si aj naďalej dávam koktejl, aby som si udržala váhu. V podstate ľutujem len to, že som neobjavila koktejly IdealBody pred 10 rokmi, pretože tak som mohla už dávno zdravo schudnúť.

IdealBody®

BLOG Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov Najlepší kolagén pre krásu vašej pleti a zdravie vašich kĺbov

Mnohí ľudia chcú podporiť zdravie svojej pokožky, kĺbov a vlasov, preto denne užívajú kolagénové doplnky alebo si pridávajú kolagén v prášku do rannej kávy.

#zdravie #životný štýl #vysnívaná postava
Recepty Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom Ovseno-tvarohové americké palacinky s kolagénom

Tieto kolagénom obohatené palacinky si môžete dopriať na raňajky alebo olovrant. Podávajte ich s jogurtom a bobuľovým ovocím!